دوشنبه 2 مرداد 1396   17:08:55
منو
اخبار


1396/1/19 شنبه آغاز ريل گذاري محور نقده به اروميه با حضور معاون وزير راه و شهرسازي در مراسمي با حضور معاون وزير راه و شهرسازي،معاون عمراني استاندار،نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي، مديركل ترابري سازمان برنامه و بودجه كشور و مديركل راه و شهرسازي آذربايجان غربي عمليات ريل گذاري محور نقده اروميه آغاز شد.
معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل در اين مراسم با اشاره به اينكه يكي از سياستهاي اصلي دولت تدبير و اميد اتصال پنج شهر از جمله اروميه به شبكه ريلي است اظهارداشت: در اين راستا ضمن تخصيص اعتبار لازم و رفع موانع موجود پيشرفت خوبي حاصل شد.
خيرالله خادمي با بيان اينكه ايستگاه راه آهن نقده در حال حاضر از 98 درصد پيشرفت در زيرسازي،روسازي برخوردار است و 23 كيلومتر ريل گذاري مهاباد تا نقده نيز به اتمام رسيده است افزود: ايستگاه نقده در يكي دو هفته آينده افتتاح مي شود.
وي گفت: از نقده تا اروميه نيز به طول 75 كيلومتر در حال اجراست كه 95 درصد زيرسازي براي ريل گذاري تمام شده است.
معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينكه 25 كيلومتر ريل گذاري اين محور آماده بهره برداري است ادامه داد: پيش بيني مي شود مراحل ريل گذاري و زيرسازي ايستگاه اروميه قبل از پايان دولت يازدهم تمام شود.
خادمي خاطرنشان كرد: دولت تمام عزم خود را جزم كرده تا سوت قطار پيش از هفته دولت در اروميه به صدا در آيد.
وي با بيان اينكه براي تحقق اين وعده عمليات ريل گذاري از سمت نقده آغاز و از سمت اروميه نيز هفته آينده شروع مي شود افزود: از سه جبهه عمليات ريل گذاري انجام مي شود تا پروژه در موعد مقرر به بهره برداري برسد.
ساخت راه‌آهن مراغه-اروميه به طول ۱۸۴ كيلومتر با هدف اتصال آذربايجان‌غربي به شبكه سراسري راه‌آهن كشور اجرا شده است. فاز اول طرح ملي احداث راه‌آهن مراغه- اروميه تا ايستگاه مياندوآب به طول ۴۸ كيلومتر و فاز دوم اين طرح، خط ريلي مياندوآب- مهاباد به طول ۳۶ كيلومتر در سال‌هاي گذشته به بهره‌برداري رسيده است.
بيشتر
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (MrtGuest)


Powered By Sigma ITID.